tourinja | بلاگ

tourinja

ساخت وبلاگ

دبی شهری زیبا با جاذبه های گردشگری متفاوت ازجمله برج خلیفه، دبی مال، موزه دبی، بستکیه، خور دبی، دیره، بزرگراه شیخ زاید، آکواریم دبی و ... می باشد. از همین رو تور دبی جزو محبوب ترین و پرطرفدارترین تورهای بین المللی به شمار می رود و از آنجا که این شهر در جنوب کشور پهناور ایران قرار دارد تبدیل به شهری مناسب برای تجارت و تفریح و خرید برای مردم ایران شده است. اما باید به این نکته توجه کرد هر کشور قوانین و مقررات خاص خود را دارد و گردشگران باید در سفر های خارجه خود از بایدها و نباید های مقصد خود مطلع باشند تا مشکلی پیش نیاید.

 

کارهایی که نباید در دبی انجام داد

 

1- دست یکدیگر را نگیرید

باید بدانید که بوسیدن و یا بغل کردن حتی همسران در مکان های عمومی در دبی ممنوع می باشد. در مراکز عمومی دبی، کمتر زوجی را می بینید که دست در دست یکدیگر در حال قدم زدن باشند چرا که مردمان عرب این کار را بسیارزشت می دانند.

اگر زوجی در خیابان ها و یا مجامع عمومی دست یکدیگر رابگیرند کسی با آن ها برخوردی نخواهد کرد بخصوص اگر توریست باشند اما آشنایان یا افراد دیگر اگر این کار را در انجام دهند کاری نابخشودنی به حساب می آید و میان مردم بسیار قبیح تلقی می شود.

 

2- در انتخاب پوشش مناسب باید دقت داشته باشید

 

بخاطر داشته باشید که دبی بخشی از یک کشور مسلمان محسوب می شود و هنجارهای فرهنگی خاص خود را دارد لذا افراد بومی این کشور به شکلی سنتی لباس می پوشند. زنان باید موهای سر خود را پوشانده و لباس های بلند بپوشند بطوریکه قسمت های کمی از بدن آنها نمایان باشد. در اماکن عمومی مثل بازارها و مراکز خرید، خیابان ها و رستوران ها مراجعه کنندگان باید کاملا محترمانه رفتار کنند و لباس مناسب به تن داشته باشند. هر چند در چند سال اخیر با توسعه تجارت بین المللی دبی و افزایش تعداد گردشگران از حساسیت های فرهنگی نسبت به پوشش کامل اندک شده است اما باید تا حد امکان از پوشیدن لباس های بدن نما، کوتاه و برهنه خودداری کنند. بخاطر داشته باشید که در تمامی شهرهای امارات برهنگی مطلقا ممنوع بوده و منجر به زندانی شدن و یا اخراج فرد از این کشور می شود.

 

 

3- عکس گرفتن از مردم در دبی

 

شاید این مورد نیز کمی برایتان عجیب باشد ولی در امارات نباید این کار را انجام دهید چرا که غیر قانونی بوده و همچنین گرفتن عکس از افراد بدون اجازه در دبی تحت قوانین سایبری این کشور جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد پس حتما مراقب این نکته باشید. عکس گرفتن از غریبه ها بدون اجازه آن شخص منجر به پرداخت جریمه 500 هزار درهمی و تحمل 6 ماه حبس می شود و موضوع اساسی اینجاست که این قانون مخصوصا برای عکس هایی اعمال می شوند که در فضاهای اجتماعی و برنامه ها به اشتراک گذاشته شود و به دنبال آن با عدم رضایت آن شخص نسبت به عکس گرفته شده اش یک پرونده علیه عکاس تشکیل می دهند .

 

4. هرجایی نرقصید

رقصیدن در دبی جرم محسوب نمی شود و در این شهر کافه ها و مراکز رقص و ساز و آواز بسیاری وجود دارد. اما کسی حق ندارد در ملاعام و در مجامع عمومی به رقص در آید حتی پخش موسیقی رقص آور به همراه رقصیدن در پارک ها، سواحل و مجتمع های مسکونی کاملا ممنوع می باشد و این کار را بسیار زشت و تحریک آمیز تلقی می کنند. 

 

 

5. حتما مراقب داروهای ممنوعه باشید

به همراه داشتن دارو در دبی جرم نیست اما همراه داشتن بعضی از داروها خلاف مقررات بوده و فرد متخطی به شدت مجازات می شود. مانند داروهای روان گردان و یا هرگونه داروی بدون نسخه، پیشنهاد می کنیم که اگر داروهایی را مصرف می کنید و در سفرتان به دبی همراه دارید حتما نسخه ی آن ها را نیز همراه داشته باشید و یا با مراجعه به پزشک مجوز همراه داشتن آن ها را دریافت کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

 

همانطور که میبینید بسیاری از قانون ها وجود دارد که در کشور خودمان شاید جرم محسوب نشود اما در کشورهای دیگر باعث حبس و پرداخت جریمه می شود. پس بهتر است قبل از سفر به هر نقطه از جهان از قوانین و مقررات آن منطقه اطلاعات کافی بدست آوریم.

 
tourinja...
ما را در سایت tourinja دنبال می کنید

نویسنده : ali بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 24 مهر 1398 ساعت: 19:15